W ramach projektu „Wrocław i Dolny Śląsk na Kresach Wschodnich”, realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Estradowe „Polest” we współpracy z Radiem Rodzina, delegacja z Wrocławia przebywała na Ukrainie, gdzie podczas uroczystości odpustowych 21 lipca w sanktuarium Matki Bożej w Berdyczowie wręczony został Wrocławski Laur Radiowy konsulowi generalnemu RP Krzysztofowi Świderkowi. - Ten gest kapituły jest dla mnie mobilizacją, abym jeszcze lepiej pracował jako polski dyplomata na Kresach Wschodnich w służbie naszym rodakom- mówił Krzysztof Świderek. Kapituła nagrody przyznawanej przez Radio Rodzina po zasięgnięciu opinii Polaków mieszkających na Kresach oraz przedstawicieli duchowieństwa w diecezji kamieniecko-podolskiej i kijowsko-żytomierskiej w uznaniu zasług w promocji Wrocławia i Dolnego Śląska, ochronę polskiego kresowego dziedzictwa narodowego oraz pomoc licznym parafiom katolickim postanowiła nadać to wyróżnienie dyplomacie pochodzącemu rodem z Dolnego Śląska. W uroczystości wzięli udział abp Thomas Edward Gullickson, nuncjusz apostolski na Ukraianie, abp Piotr Malczuk z Kijowa, przedstawiciele władz samorządowych Berdyczowa i Żytomierza. Konsul Krzysztof Świderek został też odznaczony przez Ojca Świętego orderem „Pro ecclesiae et pontifice”, a uroczystość nadania orderu odbędzie się w jego rodzinnej parafii w Sycowie.
Król Jordanii Abdullah II został tegorocznym laureatem Nagrody Templetona za wkład do porozumienia międzyreligijnego. Ten „teologiczny Nobel” w wysokości 1,1 miliona funtów przyznawany jest w uznaniu zasług „na skrzyżowaniu religii i nauki”. Informując o przyznaniu nagrody oficjalna agencja jordańska „Petra” podała 27 czerwca, że na rzecz zgody w łonie islamu oraz między islamem a innymi religiami monarcha wniósł więcej niż jakikolwiek inny żyjący przywódca polityczny. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 13 listopada w Waszyngtonie.
W przesłaniu wideo przewodnicząca fundacji Heather Templeton Dill powiedziała, że praca króla Jordanii jest inspirująca. Podkreśla on znaczenie różnorodności w islamie i nie stara się poszukiwać nieistniejącego ujednolicenia. Ponadto niezmordowanie spieszy z pomocą uchodźcom z Bliskiego Wschodu oraz chroni islamskie i nieislamskie miejsca święte w Jerozolimie, ponosząc znaczne koszty osobowe i finansowe.
Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
7 października 1981 r. Jan Paweł II, po 5-miesięcznej przerwie, spowodowanej zamachem, powrócił do środowych audiencji ogólnych. Pierwszych 5 katechez poświęcił refleksji nad tym, co wydarzyło się 13 maja 1981 r. na Placu św. Piotra. Podkreślił, że swoje ocalenie zawdzięcza opiece Matki Bożej Fatimskiej i modlitwie Kościoła. Zamieszczamy archiwalne nagranie streszczania katechezy w języku polskim oraz samą katechezę z tłumaczeniem na język polski.
Uczestnikom pierwszej po niemal 5 miesiącach audiencji ogólnej Jan Paweł II przypomniał fragment z Dziejów Apostolskich, w którym uwięziony w Jerozolimie Piotr zostaje uwolniony przez anioła dzięki modlitwie Kościoła.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.