Reklama

1% dla Centrum Rozwoju Lokalnego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dzięki środkom zebranym przez Centrum Rozwoju Lokalnego w ramach tzw. 1% powstała strona internetowa Kreatywny Dzieciak: www.kreatywnydzieciak.pl , która prezentuje wartościowe materiały edukacyjne. Oferuje m.in. bezpłatny i łatwy dostęp np. do kolorowanek, przygotowanych we współpracy z doświadczonymi pedagogami oraz instytucjami. Strona umożliwia bezpłatne pobranie i wydrukowanie książeczek. Wśród dostępnych publikacji są m.in.: „Bezpieczne wakacje”, „Zdrówko na bis” czy „Wędrówki jurajskim szlakiem”.

Najbardziej znanym przedsięwzięciem Centrum jest organizowany od 4 lat ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona opowieść biblijna”, który zachęca dzieci i młodzież do przedstawienia sceny z Pisma Świętego. Nagrodzone rysunki trafiają następnie do kalendarza, którego sprzedaż wspiera wartościowe inicjatywy. O randze konkursu świadczy fakt, że honorowy patronat nad nim objęli: Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski, Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie oraz bp Antoni Długosz z archidiecezji częstochowskiej, natomiast patronat medialny – Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Inne ogólnopolskie akcje Centrum to: „Bezpieczne ferie” i „Bezpieczne wakacje”. Do szkół w całym kraju trafiło już prawie 100 tys. kolorowanek uczących dzieci dbania o bezpieczeństwo i zdrowie. Jedna z nich, zatytułowana „Zdrówko na bis”, weszła w skład materiałów rządowego programu „Bezpieczna szkoła”.

Szczególną rolę spełniają kolorowanki z serii „Gmina jak malowana”. Ta ogólnopolska akcja prowadzona przez Centrum służy popularyzowaniu wśród dzieci tożsamości lokalnej oraz wiedzy o swoich „małych ojczyznach”. Kolorowanki ukazują zabytki i współczesne obiekty, nawiązują do lokalnych legend itp. Dotychczas ukazały się książeczki: „Niezwykłe podróże z Wiślaczkiem”, „Podróże Oleńki po Gminie Aleksandrów Kujawski”, „Miś Ślężysław i podróże po Ślężańskiej Krainie” oraz „Zawiercie wczoraj i dziś”.

Na stronie internetowej Kreatywny Dzieciak zamieszczono wygodny i bezpieczny program komputerowy, dzięki któremu można rozliczyć PIT i przekazać swój 1% na rozwój tej właśnie inicjatywy. Można wesprzeć ją także bezpośrednio, wpisując w swoim formularzu PIT w rubryce o przekazywaniu 1% numer KRS: 0000 332 814 i cel szczegółowy: „Kreatywny Dzieciak”.

2016-03-16 08:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Męczeństwo Jana jest ostatnim proroctwem Starego Przymierza

2026-08-16 09:18

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

Adobe Stock

Zwieńczenie sceny powołania Jeremiasza jest rozkazem mobilizacyjnym: „Ty zaś przepasz biodra” - długą szatę podkasywano do drogi, pracy i walki (por. Wj 12,11; 2 Krl 4,29) - „wstań i mów wszystko, co ci rozkażę”: całość orędzia, bez selekcji pod publiczność. Motywacja jest surowa aż do bólu: „nie lękaj się ich, bym cię czasem nie napełnił lękiem przed nimi” - Bóg traktuje posłańca poważnie; kapitulacja przed strachem ludzkim wydałaby proroka strachowi zwielokrotnionemu. Lista przeciwników obejmuje cały przekrój społeczeństwa: królowie judzcy, przywódcy, kapłani i „lud ziemi” - w epoce monarchii określenie pełnoprawnych obywateli-posiadaczy; Jeremiasz stanie sam przeciw wszystkim stanom.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

[ TEMATY ]

modlitwa

Królowa Pokoju

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore
Maryjo, Królowo Pokoju,
CZYTAJ DALEJ

Londyn: Marsz dla Życia przeciw legalizacji wspomaganego samobójstwa

2026-08-29 16:29

[ TEMATY ]

aborcja

Londyn

Wielka Brytania

Vatican Media

W sobotę 5 września ulicami Londynu przejdzie Marsz dla Życia – największe doroczne wydarzenie brytyjskiego ruchu pro-life. Odbędzie się zaledwie sześć dni przed kolejną próbą legalizacji wspomaganego samobójstwa.

Tegoroczne hasło marszu brzmi: „Aborcja rani rodzinę”. Organizatorzy chcą w tym roku mówić nie tylko o kobiecie i nienarodzonym dziecku, ale również o konsekwencjach aborcji dla ojców, rodzeństwa, dziadków i relacji rodzinnych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję