Reklama

Polska

EUROPA CHRISTI - program

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Częstochowa, 19 października godz. 21.00 – Jasna Góra: Apel Jasnogórski
20 października godz. 11.00 – aula Redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, ul. 3 Maja 12

Łódź, 21 października godz. 11.00 – Wyższa Szkoła Ekonomii i Zarządzania, ul. Narutowicza 86

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Warszawa, 22 października godz. 9.00 – Msza św., kościół Niepokalanego Poczęcia NMP
godz. 11.00 – aula im. Jana Pawła II UKSW, ul. Dewajtis 5
23 października, godz. 10.30 – Senat RP, ul. Wiejska 6
godz. 16.00 – Galeria Porczyńskich, pl. Bankowy 1

na Kongresie Wystąpi ponad 40 wybitnych Osobistości z Polski i Europy wśród nich:

Kardynał Stanisław Dziwisz
„Św. Jan Paweł II patronem Europy” – Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, Częstochowa (20 X)

Dr Armando Tarullo z Włoch
„Wartości chrześcijańskie w polityce i ekonomii współczesnej Europy” – Wyższa Szkoła Ekonomii i Zarządzania, Łódź (21 X)

Kardynał Robert Sarah prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów
„Bóg albo nic. Czy możliwe jest odwoływanie się do wartości chrześcijańskich bez Chrystusa” – UKSW, Warszawa (22 X)
„Współczesne formy kolonializmu” – Senat RP, Warszawa (23 X)

Arcybiskup Kyrillos Kamal William Samaan OFM z Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego, biskup Asjutu w Egipcie
„Świadectwo: Dramat wojny na Bliskim Wschodzie. Czego Bliski Wschód potrzebuje od Europy” – Galeria Porczyńskich, Warszawa (23 X)
Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów – ks. inf. Ireneusz Skubiś – moderator Ruchu „Europa Christi”

[zdjecie id="66817"][/zdjecie]
2017-10-04 10:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: różnorodność w jedności - drugi dzień Kongresu Różańcowego

[ TEMATY ]

Jasna Góra

kongres

ko/fotolia.com

Z udziałem przedstawicieli różnych środowisk różańcowych na Jasnej Górze odbywa się I Ogólnopolski Kongres Różańcowy. - To wielkie bogactwo różnorodności w jedności - podkreślają organizatorzy spotkania. Zjazd wpisuje się w obchody jubileuszu 300-lecia koronacji jasnogórskiego Obrazu. Jest okazją do szczególnej modlitwy o pokój, za misje i przebywającego w Kolumbii papieża Franciszka.

I Ogólnopolski Kongres Różańcowy stał się przestrzenią dialogu, współpracy i wzajemnego lepszego poznania się oraz wsparcia dla różnorakich wspólnot różańcowych. Organizatorzy zjazdu wskazują na potrzebę celowej współpracy i wzajemnego uzupełniania się różnych form różańcowego apostolatu, charyzmatów i intencji.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Sarah w Parlamencie Europejskim apeluje o szacunek dla suwerenności kulturowej Afryki

2026-07-15 17:12

[ TEMATY ]

kard. Robert Sarah

parlament europejski

Fot. Davide D'Orazio

„Bądźcie gotowi przyjąć od Afryki to, co może ona jeszcze zaoferować znużonemu Zachodowi: świadectwo żywej wiary i wartość rodziny, które mogą pomóc Europie na nowo odkryć swój logos” – powiedział w Parlamencie Europejskim kard. Robert Sarah, zwracając się do Europy i całego Zachodu.

Jak podaje Vatican News, gwinejski purpurat przybył do brukselskiej siedziby parlamentu europejskiego na zaproszenie grupy deputowanych ECR, którzy zorganizowali spotkanie, mające na celu podjęcie refleksji nad relacjami europejsko-afrykańskimi. W wydarzeniu wziął udział także abp Bernardito Auza – nuncjusz apostolski przy Unii Europejskiej.
CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. infułat Władysław Fidelus – świadek pontyfikatu św. Jana Pawła II

2026-07-16 09:30

[ TEMATY ]

śmierć kapłana

ks. infułat Władysław Fidelus

diecezja.bielsko.pl

W nocy z 15 na 16 lipca 2026 roku zmarł ks. infułat Władysław Fidelus, wieloletni proboszcz parafii konkatedralnej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu. Miał 85 lat. Przez blisko pół wieku kierował jedną z najważniejszych parafii diecezji bielsko-żywieckiej, a jego życie i kapłańska droga były nierozerwalnie związane z osobą św. Jana Pawła II.

Ks. infułat Władysław Fidelus urodził się 26 maja 1941 roku w Zembrzycach koło Suchej Beskidzkiej. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach - tę samą szkołę, do której uczęszczał Karol Wojtyła. Święcenia kapłańskie przyjął w Krakowie w 1965 roku. Pierwszą placówką duszpasterską była parafia w Trzebini Wodnej-Krystynowie. W 1968 roku został skierowany do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu jako wikariusz i katecheta.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję