Reklama

Niedziela Podlaska

Dar serca

Po raz czwarty Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży podjęło ogólnopolską akcję „Polak z sercem!”.

Niedziela podlaska 47/2021, str. VII

[ TEMATY ]

KSM

Drohiczyn

Polak z sercem

Archiwum KSM DD

W pomoc Polakom na Wschodzie po raz kolejny włączyło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej

W pomoc Polakom na Wschodzie po raz kolejny włączyło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Skierowana jest ona do potrzebujących Polaków mieszkających na kresach: Białorusi, Ukrainy i Litwie. Akcja jest też dobrą okazją do spotkania, wsparcia, a przy okazji wymiany doświadczeń związanych z polską kulturą, tradycjami i historią. Chociaż rodacy mieszkają poza granicami państwa polskiego, to duch polskości i patriotyzmu jest w nich bardzo silny.

Wsparcie rodaków

W poprzedniej edycji akcji do Polaków mieszkających za wschodnią granicą trafiło ponad 100 tys. zł, za które zakupiono żywność, przybory szkolne i środki czystości. Zebrane pieniądze wsparły setki rodzin oraz umożliwiły wydanie tysięcy gorących posiłków w stołówkach dla ubogich.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Z każdą edycją poszerzane są formy wsparcia, a także zostają one urozmaicane. W akcji udział bierze wielu nowych wolontariuszy, którzy nadają świeżość i pomagają rozpowszechnić akcję, żeby dotarła ona do jak największej liczby osób. Dzięki ich pracy coraz więcej ludzi dowiaduje się o możliwości wsparcia rodaków. W związki z tym, iż jest to już czwarta edycja, odbyło się kilkaset spotkań z potrzebującymi oraz z osobami niosącymi pomoc. Po rozpoznaniu potrzeb rodzin mieszkających na kresach, postanowiliśmy naszą formę pomocy dopasować do tego, czego oni najbardziej potrzebują i postawić na konkretne produkty.

Konkretne formy pomocy

Reklama

Akcja tradycyjnie rozpoczyna się 11 listopada w święto Odzyskania Niepodległości i będzie podzielona na kilka etapów. Jednym z nich jest wsparcie charytatywnym SMS-em o treści KRESY pod numer 72052. Kolejnym jest platforma internetowa eDaromat, dzięki której środki finansowe będzie można przekazać na konkretne produkty potrzebne rodakom – znaleźć go można na stronie internetowej polakzsercem.pl. Oba etapy swój finał będą miały 15 stycznia 2022 r. Ponadto w tym roku również ogłoszona została zbiórka publiczna, którą w poszczególnych parafiach i innych miejscach na terenie całej Polski przeprowadzą koordynatorzy diecezjalni wraz ze współpracującymi sztabami wolontariuszy. Odbędzie się ona w dniach 11-21 listopada.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej również bierze czynny udział w tej akcji. Wiemy już, że na terenie naszej diecezji, w poszczególnych miejscowościach, będą także zorganizowane zbiórki publiczne. Koordynatorem akcji jest druhna Natalia Zielińska, członek delegat zarządu diecezjalnego KSM DD. Osoby zainteresowane przeprowadzeniem tej akcji u siebie, proszone są o kontakt z biurem KSM DD pod nr tel. 85 307 06 03, mailowo: ksm@ksm-drohiczyn.pl, bądź osobiście przyjeżdżając do Drohiczyna na ul. Kościelną 10.

Inicjatywę można także wesprzeć przekazując darowiznę. Z powodu pandemii koronawirusa zbiórka tradycyjnej żywności, jaka miała miejsce przy każdej z kolejnej edycji, w tym roku została przełożona.

2021-11-16 11:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ornaty w drohiczyńskim Muzeum Diecezjalnym

Niedziela podlaska 4/2020, str. IV

[ TEMATY ]

Drohiczyn

muzeum

ornaty

szaty liturgiczne

Muzeum Diecezjalne

Ks. Zenon Czumaj

Część Vestiarium w Muzeum Diecezjalnym w Drohiczynie

Część Vestiarium w Muzeum Diecezjalnym w Drohiczynie

Muzeum Diecezjalne w Drohiczynie już od kilkunastu lat wpisuje się w dzieło ewangelizacji. Eksponowane tu przedmioty uczą o Bogu i Kościele. Szczególnie bogata jest kolekcja szat liturgicznych, które stanowią świadectwo wiary wielu pokoleń w Eucharystię.

Spośród dziesięciu sal, dostępnych obecnie dla zwiedzających Muzeum Diecezjalne w Drohiczynie, największa mieści więcej osób niż niektóre kościółki naszej diecezji. Do 1832 r., jak cały budynek przy kościele pofranciszkańskim, była częścią klasztoru. Po jego kasacie przez władze carskie mieściły się tu różne instytucje, służące zaborcy. Sto lat temu stała się jedną z klas drohiczyńskiego liceum. W 1994 r. „grała” rolę celi św. Faustyny Kowalskiej w filmie fabularnym o Sekretarce Bożego Miłosierdzia. Po utworzeniu w styczniu 2004 r. muzeum została jednym z pomieszczeń wystawowych.
CZYTAJ DALEJ

Trener Hiszpanii: "Modlę się każdego dnia. Nie dlatego, że jestem na mundialu"

2026-07-15 07:42

[ TEMATY ]

świadectwo

PAP/EPA/SAM WASSON

Luis de la Fuente

Luis de la Fuente

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Luis de la Fuente, ujawnił we wtorek, że modli się do Boga i o co prosił przed półfinałem Mistrzostw Świata. Trener wygłosił te oświadczenia podczas konferencji prasowej przed meczem Hiszpanii na stadionie w Dallas.

Podczas publicznego wystąpienia hiszpański trener został zapytany o swoje głębokie przekonania religijne i sposób, w jaki modli się do Boga, niecałe 24 godziny przed meczem o miejsce w finale z reprezentacją Francji. Modlę się każdego dnia, ale nie dlatego, że gram na Mistrzostwach Świata lub dlatego, że zależy mi na dobrym wyniku – mówił.
CZYTAJ DALEJ

Szkaplerz karmelitański to droga nawrócenia

2026-07-16 09:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Krzysztof Daszyński

Obraz Matki Bożej Szkaplerznej znajdujący się w kościele klasztornym sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi

Obraz Matki Bożej Szkaplerznej znajdujący się w kościele klasztornym sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi

Niech wszyscy noszący Szkaplerz Święty, który jest pamiątką otrzymaną od Matki Bożej, widzą w nim oznakę poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Dziewicy – przypominał swego czasu papież św. Jan Paweł II, wskazując na głęboki duchowy i teologiczny wymiar szkaplerza karmelitańskiego.

Od 7 lipca do liturgicznego wspomnienia Matki Bożej Szkaplerznej (do 16 lipca), w kościele klasztornym sióstr Karmelitanek Bosych trwa nowenna gromadząca wiernych. Każdego dnia nabożeństwo poprzedza Msza św., podczas której okolicznościowe kazania głosi karmelita o. Andrzej Pruszkowski OCD.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję