Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

Witaj piękna

W Domu Sióstr de Notre Dame odbyło się spotkanie dla kobiet zorganizowane przez Stowarzyszenie „Witaj Piękna”.

Niedziela wrocławska 49/2023, str. II

[ TEMATY ]

Wrocław

Magdalena Lewandowska/Niedziela

Podczas warsztatów

Podczas warsztatów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Panie miały okazję bliżej się poznać, dowiedzieć się czegoś więcej o wewnętrznych motywatorach i o tym, skąd czerpać siły na codzienne wyzwania. Warsztaty poprowadziła Grażyna Zalewska-Kierwiak – pedagog, nauczycielka języka polskiego i historii oraz pasjonatka Pisma Świętego. Wykład o motywatorach wygłosiła psycholog Iwona Haba, a gościem specjalnym spotkania był muzyk Przemysław Dziergas, który wystąpił z koncertem akordeonowym.

– To czas na poznanie siebie „bardziej”, zadbanie także o swoje potrzeby, o swój rozwój. Niezależnie od tego, czy pracuję zawodowo, jestem mamą, żoną czy babcią, jestem jeszcze kobietą i muszę siebie w tym natłoku obowiązków, wydarzeń odnaleźć. To trochę taki czas zatrzymania się i „ładowania baterii” dla kobiet, które z natury dużo dają z siebie i w rodzinie i w pracy. Na naszym spotkaniu „dostają” coś dla siebie – o inicjatywie opowiada Ewa Mroczek, założycielka „Witaj Piękna” i prezes Stowarzyszenia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-11-28 12:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kaplica więzienna znakiem nadziei

Niedziela wrocławska 6/2025, str. VI

[ TEMATY ]

Wrocław

Magdalena Lewandowska/Niedziela

Podczas uroczystości otwarcia Roku Jubileuszowego o. Robert Żukowski odebrał dekret ustanawiający kaplicę jubileuszową

Podczas uroczystości otwarcia Roku Jubileuszowego o. Robert Żukowski odebrał dekret ustanawiający kaplicę jubileuszową

Dla Boga nie ma ludzi przekreślonych. Dla Niego jesteś kimś ważnym, ukochanym. On potrzebuje ciebie – mówił w areszcie śledczym bp Jacek Kiciński.

Biskup Jacek Kiciński pobłogosławił kaplicę na terenie Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego we Wrocławiu przy ul. Fiołkowej, która dekretem abp. Józefa Kupnego została ustanowiona kaplicą jubileuszową. Wcześniej – wobec dużej liczby uczestników – przewodniczył Eucharystii na sali gimnastycznej aresztu. Wspólnie modlili się osadzeni, przedstawiciele Służby Więziennej wraz z dyrektorem Aresztu Śledczego we Wrocławiu mjr. Andrzejem Leśniewiczem, Zacheuszki – wolontariusze towarzyszący więźniom i ich rodzinom, kapelan więzienny oblat o. Robert Żukowski i zaproszeni goście.
CZYTAJ DALEJ

Dowódca podejrzany o gwałt na policjantce aresztowany. Posłowie PiS domagają się dymisji ministra Kierwińskiego

2026-01-07 17:44

[ TEMATY ]

policja

dymisja

podejrzany

dowódca

gwałt na policjantce

aresztowany

Marcin Kierwiński

Adobe Stock

Budynek komisariatu policji w Warszawie

Budynek komisariatu policji w Warszawie

W Piasecznie pijany dowódca z oddziałów prewencji policji miał na terenie jednostki zgwałcić młodą policjantkę. Policjant usłyszał zarzut zgwałcenia i zmuszenia do poddania się innej czynności seksualnej młodej funkcjonariuszki. Został zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych i aresztowany.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Piotr Antoni Skiba przekazał, że w tej sprawie mężczyzna usłyszał zarzut zgwałcenia i zmuszenia do poddania się innej czynności seksualnej młodej policjantki.
CZYTAJ DALEJ

Relikwie św. Piotra Jerzego Frassatiego w Piotrkowie Trybunalskim

2026-01-07 15:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Antoni Zalewski

Relikwie św. Piotra Jerzego Frassatiego

Relikwie św. Piotra Jerzego Frassatiego

W Kościele Akademickim Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim bp Zbigniew Wołkowicz, Administrator Archidiecezji Łódzkiej, dokonał uroczystego wprowadzenia relikwii św. Piotra Jerzego Frassatiego.

Witając zgromadzonych, ks. Piotr Urbaniak - rektor kościoła akademickiego, podkreślił, że „wprowadzenie relikwii św. Piotra Frassatiego to pierwszy akcent Jubileuszowego Roku 400-lecia przybycia do Piotrkowa Trybunalskiego Mniszek Zakonu Kaznodziejskiego”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję