Reklama

Niedziela Częstochowska

Ludzki gest

Jestem bardzo wzruszony i wdzięczny moim przyjaciołom, że z takim entuzjazmem przyjęli zaproszenie do udziału w turnieju – powiedział Jakub Błaszczykowski.

Niedziela częstochowska 2/2025, str. IX

[ TEMATY ]

Częstochowa

Zbigniew Szpruta

Tak naprawdę wszyscy byli zwycięzcami

Tak naprawdę wszyscy byli zwycięzcami

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Były kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski po raz szósty zaprosił do Hali Sportowej Częstochowa gwiazdy sportu oraz artystów na Świąteczne Granie z Kubą – charytatywny turniej piłkarski o Puchar Prezydenta Częstochowy.

Widzowie na trybunach oklaskiwali m.in.: Agnieszkę Radwańską, Anitę Włodarczyk, Marcina Gortata, Jacka Krzynówka, Pawła Brożka i Magdalenę Steczkowską. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów oraz aukcji charytatywnej zorganizowanej po zakończeniu turnieju zostanie przekazany dzieciom i młodzieży wspieranym przez Fundację „Ludzki Gest” Jakuba Błaszyczkowskiego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Fundacja przekazała także nagrodę w wysokości 150 tys. złotych dla reprezentacji Polski w amp futbolu kobiet, która kilka tygodni temu zdobyła w Kolumbii brązowy medal mistrzostw świata.

W pojedynku o 3. miejsce kluczowymi graczami byli reprezentanci Polski: w drużynie Zielonych – Jacek Krzynówek i Arkadiusz Głowacki, a w ekipie Białych – Paweł Brożek i kapitan reprezentacji Polski w amp futbolu Przemysław Świercz. W regulaminowym czasie gry był remis 5:5. W rzutach karnych bezbłędni okazali się Zieloni, którzy zwyciężyli 8:7.

W meczu finałowym od początku z furią nacierali Czerwoni i po pierwszej połowie prowadzili już 5:1. W drugiej części gry dołożyli jeszcze trzy bramki, na które Zieloni zdołali odpowiedzieć tylko jedną, i puchar powędrował do ekipy, w skład której weszli: Jakub i Dawid Błaszczykowscy, Agnieszka Radwańska, Dawid Celt, Marcin Gortat, Maciej Zakościelny, Ireneusz Bieleninik i Maciej Janowski.

2025-01-07 11:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w częstochowskiej parafii

W parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Częstochowie 15 września dokonał się akt uroczystego wprowadzenia relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Dzięki Instytutowi Prymasowskiemu oraz kołom Żywego Różańca parafia otrzymała kolejnego orędownika i obrońcę w panteonie świętych na Częstochowskiej Skałce. Wierni w łączności ze swymi duszpasterzami są przekonani, że jego niezłomność, miłość i opanowanie będą dla wiernych parafii przykładem, jak przeżyć dobrze życie. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo. Ucałowanie relikwii Prymasa Tysiąclecia zakończyło podniosłą uroczystość.
CZYTAJ DALEJ

Doroczny zjazd formacyjno–modlitewny egzorcystów

2026-02-12 15:57

[ TEMATY ]

Jasna Góra

egzorcyści

BPJG

Odpowiadają na cierpienia duchowe wielu ludzi. Na Jasnej Górze odbył się doroczny zjazd formacyjno-modlitewny egzorcystów i kapłanów towarzyszących posłudze uwalniania. W czterodniowym spotkaniu uczestniczyło około siedemdziesięciu kapłanów.

Zjazd jest nie tylko czasem formacji intelektualnej, wymiany doświadczeń, ale też czasem modlitwy i duchowego wzmocnienia - podkreślał ks. Janusz Czenczek, koordynator krajowy egzorcystów z ramienia Konferencji Episkopatu Polski.
CZYTAJ DALEJ

Prof. Paweł Mierzejewski: aborcja z uwagi na tzw. przesłankę psychiatryczną nie ma żadnego medycznego uzasadnienia

-Dokonywanie aborcji z uwagi na zagrożenie zdrowia psychicznego kobiety nie ma żadnego uzasadnienia w aktualnej wiedzy medycznej - podkreśla prof. Paweł Mierzejewski z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. - Żadne badania nie wskazują, że aborcja może poprawić stan psychiczny pacjentki. Co więcej liczne badania wskazują, że może stanowić zagrożenie dla zdrowia psychicznego - zwraca uwagę w rozmowie z KAI. - Pacjentkę, która zgłasza się z problemami psychicznymi w związku z ciążą należy diagnozować i leczyć zgodnie z obowiązującą wiedzą medyczną.

Maria Czerska (KAI): Dane NFZ za ostatni rok pokazują, że w Polsce wzrasta liczba legalnych aborcji. Zdaniem lekarzy coraz częściej dokonywane są z uwagi na tzw. przesłankę psychiatryczną, czyli ze względu na zagrożenie zdrowia psychicznego kobiety. Jak Pan Profesor interpretuje tę zmianę?
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję