Reklama

Jasna Góra

Jasna Góra

2026-06-29 17:36

Niedziela Ogólnopolska 27/2026, str. 5

[ TEMATY ]

Jasna Góra

A.P.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rzemieślnicy u Matki

Przedstawicieli środowiska rzemieślniczego z całego kraju zgromadziła 45. Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego.

Mszy św. na jasnogórskim szczycie przewodniczył bp Rafał Markowski. – Wiele pokoleń ludzi tworzyło środowisko rzemiosła polskiego. Nie tylko dbali o gospodarczy byt Polski, ale również aktywnie uczestniczyli w życiu religijnym naszej ojczyzny i bronili polskości szczególnie w czasach zaborów czy II wojny światowej – powiedział bp Markowski. Rzemieślnikom życzył, by prężnie się rozwijali, a dzięki swojemu zapałowi budowali dobrobyt Rzeczypospolitej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 27/2026 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymka maturzystów diecezji łomżyńskiej – pierwsza grupa.

Na Jasną Górę przybyła pierwsza grupa maturzystów diec. łomżyńskiej. Maryja jest dla nich najlepszą drogą do Chrystusa. – Na Niej na pewno możemy polegać – mówili młodzi. Uczniowie klas maturalnych swoją pielgrzymkę rozpoczęli konferencją. Wysłuchają też świadectwa, wezmą udział w drodze krzyżowej i Mszy św. Hasło pielgrzymki to: „Najpierw Jasna Góra, a później matura”.

Organizator pielgrzymki, ks. Tomasz Grala wyraził swoją radość z powodu zawierzenia przez młodych Matce Bożej nie tylko wyników egzaminu maturalnego, ale też i dróg życiowych, planów i przyszłości. – Kogo mamy prosić jak nie Królową Młodzieży – zauważył ks. Grala. Podkreślił też wdzięczność za każdego z młodych, za ich obecność u Matki Bożej. – Dają tym świadectwo Kościoła Młodego, szukającego u Matki ratunku, pociechy, pomocy i wsparcia w swoich najważniejszych wyborach życiowych – powiedział kapłan.
CZYTAJ DALEJ

Papież na obiedzie z ubogimi: Przybyłem tu głodny sprawiedliwości

2026-07-11 15:19

Vatican Media

Papież na obiedzie z ubogimi

Papież na obiedzie z ubogimi

Przybyłem bez przygotowanego przemówienia, ale głodny sprawiedliwości, miłości, głodny Kościoła, który potrafi otwierać drzwi, przyjmować wszystkich – wskazał Leon XIV w krótkim pozdrowieniu przed rozpoczęciem obiadu z 200 osobami ubogimi w Borgo Laudato si’. Spotykając się przy jednym stole budujemy świat nadziei – mówił Papież.

Ojciec Święty jak w poprzednim roku przyjął w Castel Gandolfo w ogrodach Borgo Laudato si’ około 200 osób ubogich, z którymi spotkał się w sobotnie popołudnie na obiedzie.
CZYTAJ DALEJ

Myśl głęboko, wierz dojrzale

2026-07-11 15:00

[ TEMATY ]

formacja

Zielona Góra

Instytut Filozoficzno‑Teologiczny im. Edyty Stein

kursy

Maciej Krawcewicz

Ks. dr Piotr Bartoszek, dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze

Ks. dr Piotr Bartoszek, dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze

Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze otwiera nowe ścieżki rozwoju. Na kursy i szkolenia może się zapisać każdy!

– Kierunki oferowane przez Instytut Edyty Stein są dobrym narzędziem i pomocą w przyszłym albo obecnym zaangażowaniu wiernych we wspólnotach – mówi dyrektor ks. dr Piotr Bartoszek. Słuchacze mają do wyboru: Studium Wiary, Studium Liturgiczne, Studium Muzyki Kościelnej czy Studium dla Kancelistów i Archiwariuszy Parafialnych, a także inne kursy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję