Reklama

Aktualności

Franciszek wezwał wspólnotę międzynarodową do troski o środowisko

Do autentycznej troski o środowisko naturalne człowieka wezwał Ojciec Święty wspólnotę międzynarodową w związku z jutrzejszą sesją klimatyczną w Marrakeszu w Maroku.

[ TEMATY ]

wezwanie

Episkopat.news

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:

Dwa dni temu weszło w życie porozumienie paryskie dotyczące klimatu na naszej planecie. Ten ważny krok naprzód dowodzi, że ludzkość jest zdolna do współpracy na rzecz ochrony stworzenia (por. Laudato si', 13), by gospodarka służyła ludziom i budować pokój i sprawiedliwość. Natomiast jutro rozpocznie się w Marrakeszu w Maroku, nowa sesja konferencji klimatycznej, której celem jest, między innymi, realizacja niniejszego porozumienia. Życzę, aby cały ten proces kierował się świadomością naszej odpowiedzialności za troskę o nasz wspólny dom.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-11-06 12:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Radio Maryja wzywa do przeprosin

[ TEMATY ]

Radio Maryja

wezwanie

przeprosiny

D. Joński

R. Giertych

Karol Porwich/Niedziela

Radio Maryja wezwało w środę polityków KO europosła Dariusza Jońskiego i posła Romana Giertycha do przeprosin i zaniechania wypowiedzi nt. publicznych dotacji dla rozgłośni i o. Tadeusza Rydzyka.

Publikujemy treść wezwania posła D. Jońskiego oraz list do mec. R. Giertycha:
CZYTAJ DALEJ

Papież wspomina odzyskanie przez Polskę niepodległości

2025-11-12 11:29

[ TEMATY ]

Leon XIV

papieskie pozdrowienie

Vatican Media

W nawiązaniu do wczorajszego Święta Niepodległości, Papież wskazał, że było to „zakończenie «bezużytecznej masakry» I wojny światowej, po której wielu narodom, także waszemu, zaświtała jutrzenka niepodległości”. Wezwał Polaków do strzeżenia daru pokoju „z sercem zakorzenionym w Ewangelii, duchu braterstwa i miłości do Ojczyzny”.

CZYTAJ DALEJ

Portret bł. Michała Tomaszka dla Papieża Leona XIV

2025-11-12 15:10

[ TEMATY ]

bp Roman Pindel

Leon XIV

Vatican Media

Błogosławieni męczennicy z Pariacoto Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski

Błogosławieni męczennicy z Pariacoto Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski

Leon XIV otrzymał obraz bł. Michała Tomaszka, męczennika z Pariacoto. Przekazał go Papieżowi na audiencji ogólnej bp Roman Pindel biskup bielsko-żywiecki, bo to właśnie z tej diecezji pochodzi zamordowany w 1991 r. w Peru franciszkański męczennik. Bp. Pindlowi towarzyszyli kapłani z archidiecezji krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej, dla których głosi w Rzymie rekolekcje.

Wypowiadając się dla watykańskich mediów, bp Pindel wspomniał, że w 2015 r. był w Peru na beatyfikacji Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Uczestniczył w niej również obecny Papież jako misyjny biskup w Peru. „Stąd taki pomysł, żeby sprezentować mu portret tego naszego błogosławionego męczennika z naszej diecezji i przypomnieć mu jego piękny kościół, który budował właśnie w Peru” – powiedział bp Pindel.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję