Reklama

Monitoring medialny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Prezesi Polskiego Radia i Telewizji Polskiej zaapelowali do najważniejszych polityków w kraju o pomoc w umożliwieniu właściwego realizowania przez media publiczne ich misji. Zwrócili uwagę na niewystarczający system finansowania mediów publicznych.

Radio Niepokalanów ma nowego dyrektora. Został nim o. Damian Karczmar, dotychczasowy wicedyrektor. Zastąpił o. Krzysztofa Oniszczuka, który sprawował tę funkcję od 2003 r. Radio Niepokalanów od czasu reaktywacji działa już 17 lat. Swoim zasięgiem obejmuje Mazowsze Zachodnie i ziemię łódzką, a także cały świat poprzez www.radioniepokalanow.pl .

Ks. Przemysław Węgrzyn od 1 lipca br. jest redaktorem naczelnym "Przewodnika Katolickiego". Zastąpił na tym stanowisku ks. Dariusza Madejczyka, który kierował redakcją przez ostatnie 6 lat. Ks. Przemysław Węgrzyn ma 40 lat, studiował teologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i na Uniwersytecie Katolickim w Angers we Francji. Od 2009 r. jest wikariuszem w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Poznaniu, gdzie pełni m.in. posługę duszpasterską w grupach Kościoła Domowego, wśród studentów i młodzieży.

Tegoroczny finał Euro 2012 po raz pierwszy w historii transmitowany był za pomocą obrazu trójwymiarowego. Mecz o tytuł Mistrza Europy w Piłce Nożnej transmitowany był w TVP HD w najnowocześniejszej technologii 3D.

(mł)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi A.D. 2026

2026-01-01 08:10

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

Szkoła Carlo Cignani, Madonna z Dzieciątkiem/ commons.wikimedia.org

Tekst pierwszego czytania pochodzi z tradycji kapłańskiej. Wędrówka Izraela przez pustynię trwa. Lud żyje w napięciu i kruchości. W tym miejscu Bóg sam podaje słowa błogosławieństwa. Kapłan je wypowiada, a sprawcą działania pozostaje Pan. Formuła ma trzy linie i każda zaczyna się od Imienia (JHWH). W hebrajskim kolejne linie stają się dłuższe. Błogosławieństwo obejmuje coraz szerszą przestrzeń. Zwraca uwagę liczba pojedyncza.
CZYTAJ DALEJ

Warmińsko-mazurskie/ Pociąg ze 180 pasażerami utknął kilometr przed stacją Sterławki

2026-01-01 20:05

[ TEMATY ]

pociąg

Adobe Stock

Kilometr przed stacją Sterławki zepsuła się lokomotywa pociągu do Gdyni. Ze względu na wysoki śnieg 180 pasażerów nie może wysiąść z wagonów. Kolej zdecydowała o wysłaniu na miejsce spalinowej lokomotywy.

O zepsuciu się lokomotywy i braku możliwości wysadzenia podróżnych poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Szymon Tarasewicz.
CZYTAJ DALEJ

Uzdrowienia odsłaniają bliskość królestwa, a słowo otwiera serce na nawrócenie

2026-01-02 10:20

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

John Bridges, "Uzdrowienie teściowej Piotra"/pl.wikipedia.org

Opowiadanie o powołaniu Samuela zaczyna się od zdania o rzadkim słowie Pana. To czas, w którym objawienie jakby przygasa. Widzenia nie są częste. Akcja toczy się w Szilo, w przybytku, gdzie znajduje się Arka. Samuel śpi blisko miejsca świętego, a obok stoi lampa Boża, jeszcze nie zgasła. Ten szczegół niesie nadzieję. Obecność Pana trwa mimo zmęczenia i zamętu. Heli jest stary, jego oczy przygasają.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję